Čarodějčin kutílkovský blog /Bude doplněn, nyní se však věnuji studiu a Knize Stínů/.. .

Hodiny

6. prosince 2009 v 15:10 | Johanka |  Dárky
Na internetu se mi nepodařilo nic najít, tak jsem sáhla po knížce o kaligrafii a jejím využití a popíši postup zjednodušeně vlastními slovy:
Potřeby: hodinový strojek, silná lepenka (tj. hooodně tlustá čtvrtka), kružítko, silnější barevné papíry, pero, tužka a pravítko, řezák a nůžky, lepidlo a lepicí páska
Postup: Vystřihněte/vyřezejte z lepenky kruh s poloměrem o 5 cm větším než je dlouhá ručička u strojku. Na lepenku nalepte vybraný motiv vytvořený z barevných čtvrtek (slunce, jin-jang, mandalu etc.), na který nakreslete perem kaligraficky číslice tak, aby velká ručička dosáhla cca 3mm od nich. Do středu udělejte nůžkami nebo silnější jehlou dírku a sejměte ručičky od strojku, nasaďte je na nový ciferník. Zezadu připevněte hodinový strojek lepicí páskou (křížem).

Pustila jsem se do toho. Před povstáním řádu musí jak všichni dobře víme vyvrcholit chaos a apokalypsa, takže jsem začala zničením hodin od tatínka, co už hezkou řádku času netikaly v kuchyni. Nastala krvavá bitva šroubíčků a zkoušečky:

Následoval boj s Phoebe (o ručičky) a pár dní odpočinku v nicotě... A pak se z hlubin temnoty vyhouplo Slunce
a pozvalo svoji sestřičku Měsíc
a stvořili tak společně nový prazáklad hodinového vesmíru.

I zrodila se Země a přiložila ruku k dílu
a Slunce a Měsíc na ni ulehli a společně odpočívali v tichém tikotu nového stvoření.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama