Čarodějčin kutílkovský blog /Bude doplněn, nyní se však věnuji studiu a Knize Stínů/.. .

Hůlka

6. prosince 2009 v 13:55 | Johanka |  Oltář
Hůlka, by měla být dlouhá 55,5 cm nebo od tvého lokte k prstům ruky, já jsem tohle při výrobě nevěděla, takže jsem si vzdálenost určila intuitivně :) Doporučují se různé druhy dřeva, vlastnoručně uříznuté ze stromu, kterého se nejprve zeptáte a na závěr poděkujete... Já jsem vytáhla dřevěnou tyčku na vlajky, trochu jí uřízla a pustila jsem se do práce:

Základem je samozřejmě seříznout jeden konec hůlky do tupé špičky, dále je na vás, jestli chcete vyřezávat, potahovat, polepovat, vyleptávat, vypalovat apod., já jsem si zvolila lepení.
Začala jsem hubenou rozvětvenou větvičkou, kterou jsem omotala kolem hůlky a přilepila chemoprenem, po dobu schnutí jsem ji přikurtovala 4mi malými gumičkami. Přišla na řadu zlatá tužka na oči, kterou jsem obtáhla linii větvičky a přetřela průsvitným lakem na nehty. Poté jsem si v hmoždíři připravila směs sušených listů růže a mořských mušlí a rozdrtila vše na hrubší prášek. V linii podél zlaté tužky jsem natírala chemopren a do něj sypala drť. Vše jsem dala nastojato schnout v nádobě/váze/sklenici/hmoždíři, kde jsem udělala ze 4 štětců/pravítek/tužek/špejlí držení (jakoby kříž s čtvercovým místem uprostřed).
Mezitím jsem vzala asi 2cm širokou stuhu a přebarvila ji na tmavě rudou, ze stuhy jsem omotáváním kolem hůlky vytvořila velice elegantní držátko, díky kterému se mi podařilo na jedné straně ukotvit větvičku. Třešničkou na dortu je malá nálepka pěticípé hvězdy, kterou jsem umístila do zadní části hůlky pod okraj držátka.
Je to jednoduché, stačí trocha trpělivosti.
I když se vám postup může zdát barbarský a protipřírodní, pracovala jsem prostě s materiálem, který jsem měla zrovna uprostřed města k dispozici a který mám osvědčený...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama