Čarodějčin kutílkovský blog /Bude doplněn, nyní se však věnuji studiu a Knize Stínů/.. .

Karty

6. prosince 2009 v 13:57 | Johanka |  Věštění
Velice jednoduchá záležitost :)
Stáhni si na internetu soubor, který se ti zamlouvá. Vytiskni na barevné nebo klidně i černobílé tiskárně na obyčejný bílý papír. Vezmi čtvrtku v barvě, v jaké chceš mít pozadí karet a vytištěné papíry na ni nalep např. kores tuhým lepidlem. Vše potáhni průsvitnou samolepicí fólií (špatně se shání), poté karty vyřež řezákem nebo vystříhej (nebo kombinovaně) a je hotovo.
Další možností je vytisknout karty na fotografický papír a z druhé strany natisknout barvu nebo texturu pozadí nebo vytisklé listy nechat zatavit do fólie a vyřezat na řezačce.
Existují i originálnější způsoby: pokud nejsi zrovna typ na kresbu či malbu, můžeš si na internetu posbírat obrázky a vytvořit si vlastní karetní či tarotový soubor, já jsem si takhle např. vytvořila velkou arkánu z obrázků warcraft night elfů.
Nejoriginálnější je samozřejmě vlastnoručně nakreslená sada. Nemusí být nijak propracovaná, stačí stylizované vyjádření daných karet tak, jak je cítíš. Kreslit a malovat je vhodné na bílou čtvrtku a poté opět lepit na barevnou, která bude tvořit zadní stranu. Já mám takhle velice stylizovanou velkou arkánu s napsanými hesly z Crowleyho tarotu a nebo např. opravdu krásnou verzi Lunárního tarotu, vytvořenou zcela podle mé intuice :)
S Moranou jsme vymyslely karetní soubor zakládající se na 25 různých barvách, každá se v kartách objevuje 2x a dle ladění barev k sobě a teplé/studené barvy se vykládá na různé otázky. Doplnit karty lze například zlatým či stříbrným fixem, tuší, pastely, tupováním štětcem, flitrami a podobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama