Čarodějčin kutílkovský blog /Bude doplněn, nyní se však věnuji studiu a Knize Stínů/.. .

Rituální oděv

8. prosince 2009 v 11:25 | Johanka |  Oděvy
Mým prvním rituálním oděvem byly černé šaty s velkými květy růží, poté černá kápě se suknicí, velice pěkný kousek, který dodnes použivám při větších rituálech, nyní květované šaty z Manga. Do muzea samozřejmě nevyrazím bez špičatého fialovočerného klobouku, trička s bílým obrysem čarodějnice na koštěti a fialové dlouhé sukně.

A co o rituálním oblečení říkají knihy?
Raven Digitalis - Goth: Magické pomůcky
"Rituální oděv může velkou měrou pomoci při vstupu do ... transcendentálního stavu." Oděv vstřebává astrální esence a získává tak vyšší energii. Mysl praktikujícího si takový oděv automaticky spojí s magií a mysticismem a jednodušeji se tak naladí na změněný stav vědomí (obdobné je to s určitým specificky rituálním make-upem).
Plášť, kápě, kapuce - ideální oděv, působí magicky, je pohodlný, umožňuje volný pohyb, možnost schování se v něm. Mívá různé barvy či vyšité magické symboly pro zdůraznění určitého energetického vzorce.
Špičatý (kónický) klobouk s jedním nebo dvěma hroty -modním trendem byl v 17.st., později spojován s kacířstvím a ďáblovými rohy. S jednou špicí představuje symbol kužele čarodějovy moci. Lidé nosící tento klobouk jsou spojováni s bohy, pohyby hvězd, nebeskými tělesy. Objevuje se v archeologických nálezech sošek a rytin duchovních postav. V současnosti se váže také k trpaslíkům a některým pohádkovým princeznám, nosí se na Halloween, při soukromých pohanských festivalech a v některých spolcích. Je pomůckou k vyvolávání energie.
Podvazek - určuje pozici jeho nositele v covenu či skupině, někdy jej nosí jen velekněžka, jindy velekněžka i velekněz, nebo pouze ženy. Když se z covenu vydělí další skupina, velekněžka získá na podvazek přezku, když získá 3 přezky, je považována za královnu čarodějnic. Podvazek je dnes silně spojován se svatbami a to od doby hraběnky ze Salisbury a Edwarda III., který při fau paix s podvazkem zachránil její čest.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama