Čarodějčin kutílkovský blog /Bude doplněn, nyní se však věnuji studiu a Knize Stínů/.. .

Malování na hedvábí

8. ledna 2010 v 23:59 | Johanka |  Oděvy
Malováním na hedvábí jsem se zabývala už dávno, dodnes mi zbylo pár barev speciálně pro tento účel, několik konturek, které se mimo jiné dají použít i na nadpisy v Knize stínů, štětce a nastavitelný rám se špendlíky.

Postup: hedvábí přišpendlíme na rám a konturkou na něj nakreslíme obrys obrazu. Konturka zabrání barvě aby pronikla mimo požadovanou oblast. Nakreslíme si šablonu (např. růži, čarodějnici či pentagram) nebo můžeme použít jednu z následujících, které jsem získala na Novém Zručném bobříkovi. Konturku necháme zaschnout nejlépe 24 hodin, poté plochy vybarvíme, pokud vznikají mapy, můžeme je lehce rozmýt trochou vody. Zajímavé vzory také tvoří sůl nasypaná na ještě mokrou barvu nebo malování vějířovitým štětcem. Po zaschnutí hedvábí vyžehlíme přes ručník (nevyžehlená barva by se oprala).
Techniky (názvy technik čerpány z Hobby Kohout): zapouštění barev (akvarel), konturová t., solná t., mačkaná t., prosakovací t., cukrová t., voskové t., mramorování, monotypie, foukaná t., tisk, alkoholová t., solný roztok atp.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama